Co Sex Workers Want to Do With Bitcoin

W tym wywiadzie audio, Leigh Cuen z CoinDesk i performer OnlyFans Savannah Solo mówią o fintech i przemyśle seksualnym. Od platform dystrybucyjnych do Twittera i Bitcoin, ona pomaga rozbić to, co sex workers naprawdę potrzebują z cyfrowych narzędzi.

Aby uzyskać więcej odcinków i bezpłatny wczesny dostęp przed regularnymi wydaniami o godz. 15:00 czasu wschodniego, zapisz się do Apple Podcasts, Spotify, Pocketcasts, Google Podcasts, Castbox, Stitcher, RadioPublica, iHeartRadio lub RSS.

Savannah Solo założyła swoje konto OnlyFans w styczniu 2020 roku i w ciągu kilku miesięcy stała się jednym z najlepiej zarabiających na platformie w swojej kategorii.

Nigdy wcześniej nie korzystała z Bitcoin, ponieważ opiera się na takich platformach jak OnlyFans i Cash App dla regularnych usług bankowych. Powiedziała, że niektórzy wykonawcy zostali tymczasowo zdeplatformowani lub stracili dostęp do swoich funduszy, ale do tej pory miała szczęście. The News Spy Często pracuje przez 16 godzin dziennie w ciągu tych pierwszych kilku miesięcy budowania swojej firmy.

„Rynek stał się super, super nasycony podczas kwarantanny… [artyści wykonawcy OnlyFans] mieli problemy z pozyskaniem jakichkolwiek abonentów“, powiedziała Solo. „W moim pierwszym miesiącu, w styczniu, zarobiłam tylko 80 dolarów.“

Powszechne jest błędne przekonanie, że osoby świadczące usługi seksualne zarabiają teraz o wiele więcej pieniędzy niż przed kryzysem związanym z koronaawirusem. Zarówno Solo, jak i kolega z pracy seksualnej Honey Li zgodzili się na krótkotrwałą falę nowych klientów, którzy osiedlili się na wiosnę, a to lato było szczególnie wolnym sezonem.

„Nikt nie mówi, że zarabiają więcej z powodu pandemii“, powiedział Li. „Jest o wiele więcej nowych modeli… jak na facetów z niebieskimi kołnierzykami, którzy dają ci napiwek, wielu z nich straciło pracę.“

Li woli Chaturbate, niż OnlyFans. Chaturbate opłaty wykonawców prawie połowę swoich zarobków do korzystania z witryny, znacznie wyższe niż 20% opłaty od OnlyFans. Ale Chaturbate oferuje funkcję, którą preferuje Li; klienci mogą płacić w kryptokurcie, a wykonawcy mogą wypłacać pieniądze w bitcoin. Strona nadal działa jako pośrednik, ale przynajmniej Li może wybrać swoją walutę.

„Moja baza klientów jest w większości amerykańska, więc są przypadki, w których Bitcoin jest dla mnie bardziej użyteczny, zwłaszcza gdy podróżuję“, powiedział Li, który ma siedzibę w Europie.

Wywrotki Bitcoinów

Li powiedziała, że niektórzy wykonawcy Chaturbate, jak ona, biorą ułamek swoich zarobków w bitcoin, jeśli zarobią więcej w tym miesiącu. To jest niezależnie od tego, czy klient zapłacił w bitcoin, ponieważ płatność jest do platformy tak czy inaczej.

Oprócz wypłaty z platformy wydajności w Bitcoin, Li używa również osobistych portfeli do przyjmowania pieniędzy bezpośrednio od fanów. W ciągu ostatniego roku czterech klientów poinformował ją w Bitcoin. Jednak ta mniejszość może mieć duży wpływ.

„Klienci, którzy dają pieniądze bezpośrednio, mają tendencję do bycia regularnymi, naprawdę dużymi fanami…5% moich klientów stanowi 90% moich dochodów“, powiedział Li. „Nie ma zbyt wielu ludzi, którzy przyjmują Bitcoin od klientów bezpośrednio, ale znam niektórych findommes [finansowa dominacja], którzy to robią. Na przykład, na prezent urodzinowy, będę jak fajny portfel.“

Solo powiedziała, że nie zaoferowano jej jeszcze Bitcoin’a. Nadal próbuje zarządzać technicznymi podstawami prowadzenia własnego biznesu.

„Platformy wykonują bardzo mało pracy, żeby ci pomóc“, powiedziała Solo. „Nie ma żadnego wsparcia technicznego.“

Wsparcie techniczne

Istnieje wiele zaawansowanych technologicznie osób świadczących usługi seksualne, które tworzą własne platformy przyjazne dla Bitcoinów i uczą się od siebie nawzajem, jak korzystać z różnych technologii.

Na przykład, konsultantka ds. rezerwacji escort o imieniu Jo, która od dwóch lat pomaga seksoholikom w zdobywaniu i wyświetlaniu klientów, powiedziała, że kilka kobiet zapłaciło jej w 2019 roku, aby pomóc im w użyciu bitcoinów. Kampania reklamowa Bitcoin trwała przez kilka miesięcy, na stronie internetowej, która akceptuje tylko Bitcoin. Jest to na ogół rzadkość. Jo powiedziała, że to był kłopot.

„Myślę, że wiele dziewczyn w tej branży chce chronić swoją tożsamość. Jednak to [Bitcoin] nie jest najbardziej przyjazna dla użytkownika“, Jo powiedział o zwrocie czasu spędzonego przy użyciu Bitcoin. „To było całkiem martwe przez chwilę [rezerwacje]. Biznes wrócił, ale jest wolniejszy niż zwykle.“

Solo zauważyła również brak równowagi między podażą a popytem tego lata w całym przemyśle seksualnym. Powiedziała, że zazwyczaj zwraca się do innych wykonawców o wsparcie techniczne i nie wie o innych możliwościach konsultacji dla osób świadczących usługi seksualne. Wykonawcy tacy jak ona zazwyczaj korzystają z takich platform jak Twitter, Instagram, OnlyFans i Chaturbate, aby reklamować swoje marki. Konwersja przypadkowych wywrotek na bezpośrednich klientów jest najtrudniejszą częścią biznesu. Dopóki tego nie zrobią, wykonawcy tacy jak Solo zmagają się z problemami z refundacją, takimi jak chargebacks.

„To ogromny problem“, mówi Solo o zwrocie kosztów. „Ludzie wysyłają pieniądze osobom uprawiającym seks… wtedy osoba ta może zadzwonić do swojego banku, poprosić o zwrot kosztów i wszystkie pieniądze wychodzą z konta osoby uprawiającej seks.“

„To taki koszmar i zdarza się to cały czas“, dodała. „Ludzie dostają z tego darmowe usługi i to jest super obrzydliwe.“